Gietrzwałd

Gietrzwałd, niewielka wieś na Warmii w północnej Polsce, jest miejscem o niezwykłej historii i duchowej mocy. To tutaj, między 27 czerwca, a 16 września 1877 roku, miały miejsce jedyne w Polsce objawienia Najświętszej Marji Panny, uznane przez Kościół katolicki za autentyczne.

Dwie młode dziewczynki, trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska, doświadczyły serii objawień Matki Bożej rozmawiającej z nimi po polsku. Objawienia te miały miejsce na przykościelnym klonie.

Podczas tych objawień, Matka Boża przekazała ważne przesłania. Na pytanie: „Czego żądasz, Matko Boża?”, odpowiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!”. Ta prosta, ale potężna wiadomość podkreśla znaczenie modlitwy różańcowej w życiu katolickim.

Gietrzwałd to miejsce, które zasługuje na odwiedziny nie tylko ze względu na swoją duchową wartość, ale także ze względu na piękno i spokój, które oferuje. Można tu doświadczyć głębokiego poczucia pokoju i zadumy, spacerując po malowniczych ścieżkach i ciesząc się pięknem natury.

Jeśli chcesz odwiedzić Gietrzwałd, adres to: Urząd Gminy w Gietrzwałdzie, ul. Olsztyńska 2, 11-036 Gietrzwałd. Możesz skontaktować się z Urzędem Gminy pod numerem telefonu: (89) 524-19-00.

Zapraszamy do odwiedzenia Gietrzwałdu, miejsca o niezwykłej historii i duchowej mocy. Poznaj historię objawień, zanurz się w spokoju tego miejsca i doświadcz duchowego bogactwa, które oferuje. Gietrzwałd czeka na Ciebie!

Scroll to Top